Wszystko zaczelo sie od pradziadka który był krawcem. W swojej pracowni tworzył niesamowite kreacje dzieki którym zdobył liczne grono klientek. Niestety zmarł bardzo młodo oddając swoje życie za ojczyznę w czasie wojny. W jego ślady poszedł syn który także szył. Całą swoją wiedzę zaczerpniętą od ojca przekazał córce, która dziś w swojej pracowni pomaga innym spełniać marzenia.

 

Madame Damier chcąc kontynuować tradycje rodzinne poszła w ślady matki….

 

Kinga Dubiel „Madame Damier” urodziła się w 1988 roku w Tarnowie. Od najmłodszych lat interesowało ją… rysowanie, wszędzie i po wszystkim. Brała udział w licznych konkursach plastycznych w których zajmowała wysokie miejsca. Jednak nie poszła do szkoły plastycznej. Los pokierował ją do Technikum Odzieżowego gdzie odkryła swoje nowe umiejętności i… przeznaczenie. W podstawówce, w gimnazjum jak i w technikum odpowiadała za wygląd szkoły, wystawek, dekorowanie pomieszczeń. W późniejszym czasie również zajmowała się organizacją pokazów promujących wizerunek szkoły.

Swoją pierwszą kolekcję 12 sukienek „Kuszący Akcent” zaprojektowała na zakończenie nauki w Technikum. Była ona pokazana na koncercie WOŚP w Tarnowie.

W 2011 roku ukończyła Szkołę Artystycznego Projektowania Ubioru w Krakowie. Jej kolekcja dyplomowa „Madame Damier” została pokazana podczas Fashion Week Poland w międzynarodowym konkursie „Złota Nitka” w Łodzi oraz podczas Cracow Fashion Week w Galerii Kazimierz w Krakowie. Można było zobaczyć ją również podczas pokazu fryzjerskiego ARTEGO PRESTIGE NIGHT Poznań. 

Kinga wzieła udział w dwóch programach TV- „Moda za 500” w Polsat Caffe oraz „Moda Polska” w Dzień Dobry TVN.

Jej projekty można oglądać na wielu stronach internetowych m.in. fashionwear.com, modnapolka.pl, talent.pl, stylistka.pl, snobka.pl, pinger.pl, maxmodels.


Copyright © 2014. All Rights Reserved.